K.O. szövetség fóruma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ellenvetések megfogalmazása

3 posters

Go down

Ellenvetések megfogalmazása Empty Ellenvetések megfogalmazása

Témanyitás  JerryLee Hétf. Dec. 22, 2008 4:06 am

Ide bárki hozzászólhat, akinek kifogása vagy ellenvetése van a vezetőség módszereivel, eljárásaival, megvalósitásaival, vagy bárminemű tevékenységével kapcsolatban.
Az ellenvetésekre, észrevételekre, javaslatokra megpróbálunk kimeritő válaszokat adni.
JerryLee
JerryLee

Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Ellenvetések megfogalmazása Empty Re: Ellenvetések megfogalmazása

Témanyitás  Aiportne Hétf. Dec. 22, 2008 11:27 am

Azt hiszem én lettem megszólítva Ozirisz által körüziben.

Röviden: a Vezetősséggel nincs és nem is volt problémám, ha lett volna, említettem volna.
A vezetői stílussal sincs gondom, ez a laisse-faire módszer nekem fekszik.
Az én problémám, hogy az eddigi tapasztalataim alapján (és ezt az egyik mai körüzi is megerősítí) ebben a szövetségben, eddig a bevett módszer a támadások elkerülésére, a védelem erősítése volt. És javítsatok ki ha tévednék, de a szövetségünk vezető tagjai is ezt preferálják, és értelemszerűen ézt javasolják az újonnan belépőknek is.
Szerintem ez hiba, több okból is:
1. amit a védelemre költesz, költhetnéd flottára és egyéb hasznosabb dolgokra is (kutatás-építés)
2. nincs az a nagy védelem, amit nem lehet feltörni, és ebben az uniban van egy-két nagyflottával rendelkező egyén, aki ezt előszeretettel végzi is
3. védelemmel nehéz ACS támadást végrehajtani (pl. ha lenne most egy jó kis flotta, amit kiszúrok a phalanxxal, mivel kevés embernek van flottája, kisebb az esély, hogy találok szövin belüli partnert a támadáshoz
4. addig amíg az ember nincs tisztában azzal, hogy is kéne helyesen FS-elni, valóban jó a védelem, de akkor sose fogja megtanulni, pedig az FS az egyik legfontosabb része a játéknak.

ezért is nyitottam a topicot és hírdettem meg a "holdat mindenkinek projektet" , mert egy hold elengedhetetlen kelléke a biztonságos FS-nek
(de mint látom csekély az érdeklődés, legnagyobb sajnálatomra)

röviden összefoglalva:
a vezetéssel nincs bajom
az aktivitás lehetne egy kicsit nagyobb (de tudomásul veszem, hogy ez nem egy támadó jellegű szövi, így ezzel is megbékélek)
a problémám, hogy tulajdonképpen mi csak farmok vagyunk, és ez ellen még nem sikerült igazán komolyan semmit sem tenni

u.i: bocs ha egy kicsit kuszán fogalmaztam, de elég leharcolt állapotban vagyok
azért remélem érthető
Aiportne
Aiportne

Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 12.

Vissza az elejére Go down

Ellenvetések megfogalmazása Empty Re

Témanyitás  JerryLee Hétf. Dec. 22, 2008 11:21 pm

Hali

Elsősorban ajánlanám MINDENKI figyelmébe Aiportne hozzászólását, azon okból, hogy kb ilyenformán is lehet ellenvetéseket ( kvázi véleményt ) megfogalmazni...magyarán civilizált módon.Nem mintha eddig is baj lett volna ezzel a fórumon.

Van szerencsém válaszolni továbbá a felvetett pontokra ( nem biztos, hogy a sorrendet követem )
Igazad van abban, hogy lehet flottára is költeni, ezzel a dologgal egyetértek, meg azzal is, hogy bármilyen védelem feltörhető. Én soha senkinek nem mondtam, hogy védelemre tegyen. FS ide vagy oda, az ACS támadás a legjobb példa volt arra, hogy én magam is inkább flottára költöttem. ( azt hiszem, sokáig nekem volt a legnagyobb a flottám a szövetségen belül...javitsatok ki, ha tévedek). Az más kérdés, hogy bebuktuk Smile
A szövetség csak azért nem támadó jellegű, mert nem sokan támadnak...itt jegyezném meg, hogy amikor van rá flottám én nem múlasztom el ezt megtenni.
Az aktivitás valóban lehetne nagyobb...ez mindenkinek lelkiismereti kérdés. A hozzáállás a HOLD-projekthez meg még inkább érdekelhetné a népeket, de kötelezni ugye nem lehet és nem is szoktunk.

Azt hiszem, ennyi lenne.Köszöntem a hozzászólást, remélem MINDANNYIUNK okulására szolgál.
JerryLee
JerryLee

Hozzászólások száma : 31
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Ellenvetések megfogalmazása Empty Re: Ellenvetések megfogalmazása

Témanyitás  szmeagoll Kedd Dec. 30, 2008 1:16 pm

az a baj a nagy flottával, hogy arra egyből rászálnak... és amint a legnagyobb védelmet, flottát is meg lehet pusztítani...
szerintem bajos a kommunikáció a szövin belül ezért javallom h mindenki adja le az msn címét (már ha van) hiszen azt mindenki sokat használja :9

szmeagoll

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2008. Sep. 09.

Vissza az elejére Go down

Ellenvetések megfogalmazása Empty Re: Ellenvetések megfogalmazása

Témanyitás  Aiportne Csüt. Jan. 01, 2009 4:19 am

szmeagoll írta:az a baj a nagy flottával, hogy arra egyből rászálnak... és amint a legnagyobb védelmet, flottát is meg lehet pusztítani...
szerintem bajos a kommunikáció a szövin belül ezért javallom h mindenki adja le az msn címét (már ha van) hiszen azt mindenki sokat használja :9

A kommunikációval kapcsolatban igazad van, csinálok egy topicot ahova gyűjthetjük az MSN címeket (bár meg kell mondanom, hogy én nem igazán haszálom)
viszont a hsz elejével nem értek egyet
igaz hogy feltűnést kelt egy nagyobb flotta, de ha helyesen FS-elsz nem tudják, vagy csak nehezen tudják elkapni
míg a védelmed nem viheted sehova, csak idő és vállalkozó kedv kell a feltöréséhez
Aiportne
Aiportne

Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 12.

Vissza az elejére Go down

Ellenvetések megfogalmazása Empty Re: Ellenvetések megfogalmazása

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.